
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Interface | 2-Wire |
| Output Current | 20 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Voltage |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 7.5 V |
| Operating Supply Current | 20 mA |
| Output Current per Channel | 20 mA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 86 dB |
| Input Offset Voltage (Vos) | 25 µV |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 7.5 V to 36 V |
Stock: 1159
Distributors
pcbx
Unit Price$2.61792
Ext.Price$2.61792
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.61792 | $2.61792 |
| 10 | $2.46816 | $24.68160 |
| 25 | $2.41548 | $60.38700 |
| 50 | $2.36392 | $118.19600 |
| 100 | $2.31345 | $231.34500 |
| 300 | $2.29270 | $687.81000 |
| 500 | $2.27213 | $1136.06500 |
| 1000 | $2.25380 | $2253.80000 |
